Fornyer seg innen installasjonsmateriell
31.05.2011
Schneider Electric lanserer Exxact, en ny serie med installasjonsmateriell. Serien har over 250 kombinasjoner og innsatser i flere farger og design

Exxact-serien er tilpasset ulike interiør, og til bruk for innfelt-, påveggs- eller våtromsmontering.
-Systemet er enkelt å montere, miljøvennlig, fleksibelt og bidrar til energieffektivisering, sier salgsdirektør Steinar Bakke i Schneider Electric.
Exxact vant nylig ”reddot design award” for beste produktdesign – verdens største og mest prestisjetunge designpris.
Utviklet sammen med installatører
-Vi har utviklet Exxact-serien i nært samarbeid med bransjen, og har lyttet til synspunkter og tilbakemeldinger fra montører. Resultatet er et bredt utvalg av installasjonsmateriell som er laget for enkel og rask montering, sier Bakke.
Systemet er veldig fleksibelt og med en design med mange formspråk som skal gli inn i de fleste interiører. Funksjonsinnsatsene kommer i tre farger, som kan tilpasses et stort antall rammefarger og materialvalg.
-Sluttkunden, eventuelt i samarbeid med installatør kan designe sine egne brytere gjennom en interaktiv applikasjon på Schneider Electrics hjemmeside, sier Bakke.

Energieffektive løsninger
Schneider Electrics KNX-system for desentralisert og automatisk styring av lys, varme, sikkerhet og kjøling, kan nå leveres i Exxact-design. Det samme gjelder Connect – Schneider Electrics system for trådløs styring. Blant Exxacts energieffektive løsninger er bevegelsessensorer og en sentral strømbryter for alt lys.
-Systemet gjør det enkelt å styre energibruken og oppnå lavere energikostnader. Ved å senke romtemperaturen med en grad, reduseres energikostnadene i et gitt tidsrom med fem prosent, fortsetter Bakke.
Han opplyser at Exxact-serien er halogenfri, noe som gir ytterligere miljøgevinster.

Tilgjengelighet
Exxact kan bestilles gjennom alle store, norske elgrossister.
Schneider Electric opplyser at de opprettholder service- og vedlikehold av produkter som utfases.
Fakta – noen funksjoner Exxact:
- Uttak for TV- og internettilkopling
- Fjernstyring og programmering av lys og varme
- Bevegelsessensorer for automatisk styring av lys og varme
- Registrering og varsling til mobiltelefon eller alarmsentral ved brann, gasslekkasje, innbrudd og vannlekkasje
- Trådløs styring
- Brytere og stikkontakter med ledelys
- Timere og ur
- Kan bruke samme innsats for IP20- eller IP44-installasjoner
- Kommer i tre ulike design, i forskjellige farger og materialer, tre farger på innsatser, og i flere formater, for 1-5 kombinasjoner eller matriserammer med plass til 4 eller 6 kombinasjoner.
Les mer om Schneider Electrics her!