"Nisjeløsninger" i stål og metall

24.06.2011

Arkitekter og designere finner ulike nisjeløsninger i stål og metallprodukter interessante da de gir et meget spennende uttrykk i mange sammenhenger.

 

 

ARKITEKTURMESH Dukprodukter

 

Noen tusen kvadratmeter Arkitekturmesh til fasade på haraldrud energigjennvinnings-anlegg i Oslo.

Mesh-produkter fra Codina er spesialvev av syrefast materiale. Det kan også leveres i andre materialkvaliteter og brukes til mange formål, bla. til fasadekledning med komplett festesystem, himling med mer. Nisjemetall AS leverer også mange former for vevet metallduk, sveiset, kreppet og presset gitter. 

 

HIMLINGSPRODUKTER - Deckmetal

Deckmetal er en spansk akustisk metallhimling laget av metallduk. Systemet er basert på montering i T-profilsystem. Nisjemetall AS leverer paneler på 595x595 mm, og ved behov andre formater. Deckmetal oppfyller akustikkrav.Nisjemetall AS leverer også tradisjonelle rasterhimlinger, kassettsystemer av perforert plate, strekkmetall, gitter mm.

 

PERFORERTE PLATER OG STREKKMETALL

Detter er  produkter som brukes mye i byggprosjekter som bla. fasadekledninger, himlinger mm. Her leveres det et meget bredt sortiment av mønstre, perforeringer, tykkelser, og plateformater. Produktene produseres etter ønske og tilpasses spesielt til hvert prosjekt og har blitt levert til mange store prosjekter i hele Norge.

 

FORSKRAPERISTER, KJØRESTERKE RISTER

Gitterrister brukes som tradisjonell fotskraperist, samt kjøresterke rister til ulike formål. Fotskraperister leveres vanligvis med vinkeljernsrammemed innstøpingsklør.

 

SPIRALTRAPPER, RETTLØPSTRAPPER, RULLESTOLRAMPER

Spiraltrapper og rettløpstrapper, rullestolramper leveres spesieltilpasset tilhvert prosjekt.

 

Les mer om Nisjemetall her!